13. Kolo, kolo mlejnský

akce IVV

akce Dvoustovka

eTrasa

Start metro "B" Luka, 8:00–10:00 (35 km), 9:00–11:00 (10, 15 km, 9:30 - 11:00 h ( 6 km)

CílKD Mlejn, Kovářova 4/1615, 11:30–19:00

TrasyPT - 6, 10, 15, 30 km

Jen trasy 6 a 10 km patří mezi pochody cyklu Prahou turistickou PZP 47.

Startovné:  děti do 15 let 10,- KČT 20,- , ostatní 40,- kč

Počasí: ráno déšť, pak ustal a chvilkami i sluníčko, min. teplota 6 ° C, max. 11° C

Účast: 6 km 70 z toho 6 dětí, 12 km 115 z toho 4 děti, 18 km 46, 31 km 26 turistů

Zápis: Nejkratší trasa vedla okruhem ze startu kolem tří mozaikových hlav do Centrálního parku kolem keltského kalendáře s menhirem a k Nepomuckému rybníku. Dále Novou kolonií, ulicí U Dálnice a starými Stodůlkami s rybníčkem, Panskou zahradou k vyústění Prokopského potoka, kolem sochy Gebauera Rusalka a kolem kostela sv. Jakuba do cíle. Cestu měli zpestřenu několika samokontrolami, aby se jim lépe šlo.

Trasa 12 km vedla stejně jako ostatní trasy přes lávku do obchodního centra a za ním doprava ulicemi se zelení až k metru Stodůlky, kde tato trasa pokračovala rovně Britskou čtvrtí s novými budovami a zelení do Krtni s památnou lípou. Zde byly dvě možnosti. Jít rovně do Třebonic, kterými prošli a došli ke kostelu sv. Petra a Pavla. Nebo jít opravenou úvozovou cestou ke kostelu a dál společně do Řeporyj na nám. U Lva. Ulicí Nad Mušlovkou a polní pěšinkou do nové zástavby k Dalejskému parku a tkz. Dvojčatům. Od nich Ke Klubovně kolem stodůleckého umíráčku, Centrálním parkem do cíle.

Trasy 18 a 31 km vedla společně přes Ořech do Zbuzan s menhirem, památnopu lípou, kde se trasy rozdělily. 18 km pokračovala do Jinočan, šmrncla Chrášťany, vedla Třebonicemi, Krtní, Řeporyjemi. Odtud po zelené Dalejským údolím, kde nad Trunečkovým mlýnem opustila zelenou a krajem lesa došla na konečnou autobusu a k tkz. Dvojčatům. Stekně jako 12 km trasa do cíle.

Trasa nejdelší 31 km ze Zbuzan vedla do Tachlovic s pam. vrbou bílou, po Staré mlýnské cestě Chýnicí, Chotčí, od Kalinova mlýna po modré do Ořecha, zde nás zaujala králičí farma, Žeporyjemi a dál stejně jako trasa 18 km.

Dvě věci, které se nám ještě nestaly. Tak na startu u metra Luka se přichomýtl k batohu turistky z Plzně nenápadně jeden slušně oblečený muž. Naštěstí Marta zareagovala a on vzal jen popis ležící u batohu a prchal do metra. Co s ním dělal, toť otázka.

Druhá příjemná věc. V cíli přišel nadšený turista cizinec za námi a chtěl nás nějak podpořit. My nechápali, tak jsme mu vysvětlovali, že podpoří tím, že zase přijde na pochod. Já podpořit vás. Nakonec nám nechal na stole 100,- kč. Nenechal si ji vrátit zpět. Ve dveřích divoce mával a smál se. Lidé jsou různé. Moc mu děkujeme. Použijeme na diplomy na příštím pochodě.

Všem účastníkům moc děkujeme. Všichni byli velice milí.

Pochod připravila Marta KRAVČÍKOVÁ, tel.739147514, kravcikm@centrum.cz, kctturistickabanda@email.cz