9. Turbanské Černošice

07.03.2020 08:00

akce PRAHOU TURISTICKOU (PZP50)

akce IVV,200

eTrasa - hra v partnertství s GEOFUNEM

Start: Černošice-Mokropsy (žst), 6.00-10.00 (30, 41, 50 km), 9.30-11.00 (6,5, 13, 20 km)

Cíl: Černošice restaurace Pod lípou 11.30 - 19.00

Od 13.00 hod hraje živá kapela.

Trasy: pěší 6,5, 13, 20, 30, 39, 41, 50 km

Startovné: Na trase Prahou turistickou (6,5 a 13 km) je startovné pro děti do 15 let 5,- Kč, členové KČT na základě předložení členského průkazu 15,- Kč, veřejnost 30,- Kč. Zákazníci PP platí stejné startovné jako členové KČT.

Na ostatních trasách je startovné pro děti 10,- Kč, KČT 20,- a veřejnost 30,- Kč.

Na startu každý dostal klasický papírový popis trasy nebo si lze trasu stáhnou do chytrého mobilu. Nebo obojí.

V cíli pak na každého čekala razítka měsíce a týdne Prahou turistickou s číslem do skládaček, razítko IVV a další. Diplom a odměna.

Počasí: 5°C, zataženo, mrholilo

Účast: celkem 202 z toho trasu 50 km šlo 13 lidí, 41 km 1, 30 km 6, 20 km 34, 13 km 110, 6,5 km 38

Zápis: Letošní ročník byl poznamenaný několika problémy, které jsme nakonec zdárně vyřešili. A to jsme netušili, že to bude poslední pochod nejen v okolí Prahy před karatnténou koronaviru. I počasí ráno nám dalo najevo, že letošní ročník není opravdu jednoduchý - lilo. Naštěstí se během dne déšť uklidnil a šlo to. Nakonec i přes nepřízeň počasí přišlo 191 statečných. Nejkratší trasa vedla ze startu od žst Mokropsy kolem ZŠ ulicí Pardubická s vyhlídkami na Zbraslav, údolí Berounky a Prahu do centra Černošic a po modré k pam. dubům a do cíle na Vráži. Trasa 13 km vedla do Všenor a podél Berounky do infa v Dobřichovicích, kde měly všechny trasy kontrolu, a opět podél Berounky osadami např. Zátoka radosti, Údolí staré řeky, pak dlouho ulicí Slunečná do kopce Černošicemi k hlavní silnici a do cíle. Trasa 20 km vedla kolem Kazínské skály na Jíloviště, do Trnové, po cyklo do Klínce a brdskými lesy na rozcestí Za cihelnou, do Všenor. Trasa 30 km přes Všenory na Skalku, k Jezírku s první trampskou osadou v Brdech El Paso, dolů do Řevnic, Dobřichovic. Nejdelší trasa 51 km vedla také do Klínce a dále ke Spálenému mlýnu do Bojova, Řitky, Karlíku a nádhernými vyhlídkami do Vonoklas, přes Kulivou horu do Radotína a proti proudu Berounky do cíle. Cíl byl v Černošicích Vráž na kopci v příjemné restauraci Pod lípou. Turisté byli spokojeni, i zde mohli posedět při tónech kapely Přesličky a dát si dobré jídlo. Z cíle ještě museli sejít na nádraží žst Černošice asi 1,2 km, což jsme započítali do počtu km. Nejmladším účastníkem pochodu byl 3měsíční Matouš Nový. Když se probudil krásně se na všechny smál. Všem moc moc děkujeme za účast! I zde si mohli turisté stáhnout do chytrých mobilů e-trasy a zvolit i tuto možnost. Jen se všem omlouváme, že se nakonec nešla hra, protože se bohužel nedotáhla do konce. Tak se těšte na ni v roce 2021 na 10. ročníku pochodu. Zdrávi došli!

Pochod připravila Marta KRAVČÍKOVÁ, tel.739147514, kravcikm@centrum.cz