9. Kolo, kolo Mlejnský

15.02.2020 08:00

akce PRAHOU TURISTICKOU (PZP47)

akce DVOUSTOVKA

eTrasa

Start: KD Mlejn (Kovářova 4/1615), 8.00 - 9.30 (30 km), 9.00 - 11.00 (15 km), 9.30 - 11.00 (6, 10 km)

Cíl: restaurace Mlejn (Kovářova 4/1615), 11.30 - 19.00

Trasy: pěší 6, 10, 15, 30 km

Startovné: Na trase Prahou turistickou (8 km) je startovné pro děti do 15 let 5,- Kč, členové KČT na základě předložení členského průkazu 10,- Kč, veřejnost 20,- Kč. Zákazníci PP platí stejné startovné jako členové KČT.

Na ostatních trasách je startovné pro děti 10,- Kč, KČT 20,- a veřejnost 30,- Kč.

V cíli pak na každého čekala razítka měsíce a týdne Prahou turistickou s číslem do skládaček, další razítka, diplom, samolepka.

Počasí: 8°C, polojasno, slabý vítr

Účast: 6 km - 58, 10 km  -187, 15 km - 116, 30 km - 52, celkem 442 z toho 31 dětí, z toho e-trasy 30km 4, 15 km 14 a 10 km 16 turistů

Nejkratší trasa provedla turisty hezkými místy přes Centrální park k mozaikovým hlavám, pak k miniarboretu. Dále starými Stodůlkami k vyústění Prokopského potoka, kolem kostela sv. Jakuba do cíle. Cestou měli zodpovědět tři otázky. 10 km trasa dovedla turisty přes novou Britskou čtvrť do Krtně s kostelem sv. Jana a Pavla, dolmenem Bell a kočárkovou trasu do Třebonic. Dál Řeporyjemi ,kde na Lvím náměstí odbočili nahoru nad Dalejské údolí a došli do staré části dnešní Ohrady. Konec trasy vedl okrajem Přírodní památky Albrechtův vrch, Centrálním parkem do cíle. Delší 15 km trasa vedla přes Ořech, kde ja na faře pamětní deska o pobytu J.Š.Baara, Zbuzany kolem menhiru a bývalého automuzea Praga, Jinočany, Chrášťany, Třebonice, kde si někteří poseděli v pivovaře, Krteň. Nejdelší 30 km trasa vedla zajímavými místy Stodůlek, Ořech, Zbuzany, Tachlovicemi s památnou vrbou bílou, Chýnicí po staré mlýnské cestě, u Kalinova mlýnu po modré do Ořechu, z Řeporyjského nám. po zelené kolem Přírodní památky Placatá skála Dalejským údolím. Od pozůstatků Trunečkova mlýna nahoru na louku s výhledy dolů do Červeného lomu v Dalejském údolí, na Barrandov, Holyni na horizontu. Dál už šli stejnými místy jako trasa 15 km. Cíl byl i letos v restauraci Mlejn, kde mohli turisté posedět opět za zvuků živé kapely ze Stodůlek Přesličky, což mnozí ocenili. Za svůj výkon kromě razítek obdrželi pamětní list se samolepkou a drobnost, děti dostaly navíc balónky. Novinkou stejně jako na pochodě v Klánovicích byla i zde možnost si stáhnout trasy do mobilu a jít e-trasu. Někdo si stáhl trasu a vzal si i papírový popis. Jistota je jistota. Tento zájem nás opravdu potěšil. Myslíme si, že e-turistika má budoucnost.Turisté nebyli jen z Prahy, ale z různých koutů naší vlasti např. z Mimoně, Kladna, Brna, Liberce. Z ohlasů si dovolujeme soudit, že byli účastníci spokojeni, což nás velmi těší. Všem moc děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Pochod připravila Marta KRAVČÍKOVÁ, tel.739147514, kravcikm@centrum.cz