11. Kolo,kolo mlejnský

05.03.2022 08:00

akce PRAHOU TURISTICKOU (PZP 50)

akce IVV

akce Dvoustovka

eTrasa

Start: Praha 13, KD Mlejn, 8:00-9:30 (30 km), 9:00-11:00 (9, 17 km)

Cíl: Praha 13, KD Mlejn, restaurace, 11:30 - 19:00

Trasy: PT 9, 17, 30 km

Startovné: Trasa 9 km je součástí pochodů Prahou turistickou.

Startovné je: děti do 15 let 5,- kč, členové KČT a PP 20,- kč, ostatní 40,- .

Trasy 17 a 30 km: děti do 15 let 10,-,členové KČT 20,-, nečlenové 30,- kč

Počasí: 5°C, polojasno

Účast: trasa 9 km 71, 17 km 32, 33 km 18, z toho 6 dětí

Zápis:

Na letošním 11. ročníku kromě covidu nám nepřálo ani moc počasí. Pršelo, bylo chladno, ale pak se trochu zlepšilo. O to si více vážíme těch, kteří přišli a neseděli doma. 9 km trasa vedla starými Stodůlkami přes PP U Hájů kolem opravované památky Dvůr Háje, kapličky Nalezení sv. Kříže, přes hráz Motolského potoka, později kolem jeho prameniště a lokalitou Na Pískách s bývalým lomem. Málokdo tuší, že se tato nádherná příroda nachází pod obchodním centrem Zličín, přes který se také šlo. Za Tescem se prošlo novou výstavbou a kolem stodůleckého hřbitova, za nímž se sešlo po schodech do ulice Kovářova. Po ní dolů k jezírku se sochou Rusalky, kolem ZŠ a kostela sv. Jakuba s opravenou věží. Poslední krásný úsek vedl Panskou zahradou. Trasy 17 a 30 km vedly společně přes Centrální park s mnoha zajímavostmi /mozaikové sochy od manželů Koláčkových, největší sovou na světě, alejí platanů s patníky různých zemí Evropy, Jinonicemi s dřevěnou zvonicí a kostelem sv. Vavřince, kolem záchranné stanice, Prokopským údolím s jezírkem. Někteří našli i pamětní desku J.Foglara. Po modré se došlo přes Bojiště, Červený lom k žst. Holyně, kde se trasy rozdělily. 17 km vedla dál podél Daljského potoka a lomů Černý, Mušlovka, Arethusinovou roklí a dále Velkou Ohradou do Centrálního parku. 30 km trasa vedla nahoru do Holyně, Slivence, kolem Pacoldovy vápenky, vrcholu Homolka, mini ZOO v Chuchelském háji, pěšinkou pod oplocenými filmovými ateliéry až k jejich vstupu na Kříženeckém náměstí. Krajem sídliště Barrandov po žluté dolů do Prokopáku k soutoku Prokopského a Dalejského potoka a dál kolem studánky Novou Vsí ulicí K Opatřilce. Loukou nad Prokopákem k Velké Ohradě, kde trasa šla stejně jako 17 km. Cíl byl opět v restauraci Mlejn. Došli až na pět turistů všichni. Všichni byli odměněni samolepkou a diplomek, které nám darovala Městská část Prahy 13. Všichni účastníci byli velmi milí a oni i my šťastní, že se prošli pěknými místy. Mnozí přijeli z dálavy, např. Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Děčín, Plzeň, Krnov. Všem moc děkujeme. Těšíme se na další setkání.

Pochod připravila Marta KRAVČÍKOVÁ, tel.739147514, kravcikm@centrum.cz