8. Kolo, kolo Mlejnský

02.02.2019 09:30

akce PRAHOU TURISTICKOU (PZP45)

akce DVOUSTOVKA

Start: rest. Mlejn, Kovářova 4/1615, Praha 13, 8.00 - 9.30 (17, 30 km),  9:30 - 11:00 (8, 17 km)

Cíl: restaurace KD Mlejn, Kovářova 4/1615, 11.30 - 19.00

Trasy: pěší 8, 17, 30 km

Startovné: Na trase Prahou turistickou (8 km) je startovné pro děti do 15 let 5,- Kč, členové KČT na základě předložení členského průkazu 10,- Kč, veřejnost 20,- Kč. Zákazníci PP platí stejné startovné jako členové KČT.

Na ostatních trasách je startovné pro děti 10,- Kč, KČT 20,- a veřejnost 30,- Kč.

V cíli pak na každého čekala razítka měsíce a týdne Prahou turistickou s číslem do skládaček, další razítka, diplom, samolepka.

Partner: městská část Praha 13, Sluneční nám. 13/2580

Počasí: pod mrakem, 3°C

Účast: Na trase 8 km 176 z toho 12 dětí, 18 km 119, 30 km 47, celkem 341.

Zápis

Letos jsme pořádali pochod ve spolupráci s Městskou částí Praha 13. Díky ní dostali účastníci krásné pamětní listy a samolepky. Účastníci si mohli vybrat ze tří tras. Všechny trasy vedly společně přes Chaby, Krteň a do Řeporyj, kde se rozdělily. Trasa 18 a 30 km vedly společně dál po zelené Dalejským údolím kolem Placaté skály, Trunečkova mlýna, několika bývalými lomy až k soutoku Dalejského a Prokopského potoka a dál Prokopským údolím kolem pamětní desky J.Foglara. Zde se trasy opět rozdělily. Trasa 18 km pokračovala po žluté na Butovické hradiště a dál ke kostelíku sv. Vavřince. Tuda také později vedla i trasa 30 km, která došla na konec Prokopského údolí a přes Žvahov a vrchem po vyhlídkové trase od Děvína došla do Jinonic, kde v restauraci Grádo seděl Miloš jako živá kontrola a dával razítka do popisů. Trasa 18 km vedla dál po žluté a potom Centrálním parkem až do cíle. Trasa 30 km vedla dál na Cibulku, přes Motol, PP Háje a do cíle. V cíli kromě razítek, diplomků a drobnosti dostali za odměnu i poslech živé hudby. Někteří si i zatančili. Jeden chlapeček nás mile překvapil, protože měl s sebou i kompas a vyznal se v něm. Jedna dvojice šla s kočárkem. Té jsme poradili, kudy mají v Řeporyjích jít, protože cestu na modré značce kolem skanzenu by nezvládli s kočárkem. Perličkou také je, že zrovna naše turbaní turistky šly v Dalejském údolí trošku jinudy a říkaly, že neviděly rozcestník na soutoku a hledaly žlutou. Také nám někteří říkali, že v Dal. a Prok. údolí stašně prozpěvovali ptáčci. Celkově musíme říci, že byli turisté spokojeni, což nás velmi těší, došli téměř všichni. Všem moc děkujeme a naviděnou!

Pochod připravila Marta KRAVČÍKOVÁ, tel.739147514, kravcikm@centrum.cz