8. Okolo Bohdanče
18.09.2010 10:00Účastníci: Marta, Věrka, Jana, Jirka.
Start byl v Bohdanči, tentokrát v hostinci, od 6-12hod., cíl byl tamtéž do 18hod. Na cestu každý dostal posilovač a mapu s popisem trasy, v cíli pak každý obdržel originální diplom, 5 nejstarších a několik nejmladších účastníků dostalo malou pozornost. Na řadě byla varianta tras "východ" vedoucí směrem na Michalovice, Třebětín a Bělou v délkách 5, 10, 15, 20, 25 a 35km pro pěší a 16, 27, 47, 70km pro cyklisty. V Bohdanči proběhla prohlídka palírny s ochutnávkou, v cíli odpoledne byla možnost svezení na koni.
Měli jsme sraz u pokladen na Hl.nádraží. Jana s námi jela poprvé. Znala jsem ji pouze z telefonu, takže jsem vůbec netušila, jak vypadá. Vše dobře dopadlo, téměř hned jsme se našli. Koupili jsme si společnou jízdenku a nasedli do vlaku. Cesta příjemně uběhla. Ve Zbraslavicích jsme přesedli do přistaveného autobusu do Bohdanče. Tentokrát jsme startovali z hostince. Přivítali jsme se s p.Mojmírem Ježkem, zaevidovali se a vyrazili na trasu 18km s popisem a sušenkou. Původně jsme chtěli jít 32 km, ale bylo už moc hodin a nemohli bychom sbírat houby a to by nás mrzelo. Celý den svítilo sluníčko, trasa byla opět perfektně značená, šlo se převážně přírodou. Bohužel jsme si nevzali košík na houby, kterých bylo v lesích mraky a daly by se kosit kosou. Bylo nás tam v lesích přes 300 pochodníků a k tomu další houbaři. 3,5km jsme tak šli přes hodinu. Každý jsme si vezli domů plnou igelitku, jediný Jirka nesbíral a trpělivě na nás čekal. Na hrázi rybníka Katlov jsme si vyfotili poblíž skluzavky dva vodníky. Za rybníkem jsme odbočili a po silnici došli do Červených Janovic, kde v kostele sv.Martina byla kontrola. Pak pěšinkou mezi poli okolo hřbitova a pak mezi loukami, natrhali jsme si výborné špendlíky a obdivovali nádherně zbarvené šípky. Vstoupili jsme opět do lesa, přešli hráz rybníka Pohan se starými stromy a po chvilce znovu došli k rybníku Katlov, ale z druhé strany. Zde byla další kontrola. Koupili jsme si domácí klobásu za pouhých 28,-kč a Jirka si dal pivo. Pak znovu na cestu a opět do lesa na houby. Našli jsme místo, kde snad nikdo nebyl. Nemohli jsme se odtrhnout a Jirka opět trpělivě čekal. Prošli jsme kolem palírny, ve které jsme se zastavili. My ženský jsme si dali griotku a Jirka meruňkovici. Ještě foto a šli jsme dál. Vedle palírny je velký rybník, kde na vrbě sedí a své království obhlíží místní vodník. Po hrázi rybníka jsme došli na náves a do cíle. Mezi posledními díky houbám. Do odjezdu posledního autobusu jsme měli chvilku čas, a tak jsme do kroniky napsali pár řádek. Pak autobusem do Zbraslavic, motoráčkem plným turistů do Kutné Hory a rychlíkem do Prahy. Houby šli na plech a ven, čistila jsem je až ráno.
TurBani v Kronice pochodu:
"Přijeli jsme v 10:30, dorazili jsme v 16:30.
Cesta nám rychle ubíhala, sluníčko svítilo nad hlavama.
Les se hemžil houbama, proto nám cesta tak dlouho trvala.
Cestou jsme se posílili buřtama a zapili to třema pivama.
Tímto za vše moc děkujeme a za rok se zas sejdeme.
oddíl TURBAN
Zápis: Marta
—————