5. Kolo, kolo Mlejnský

06.02.2016 09:30

akce PRAHOU TURISTICKOU (PZP46)

Základní údaje:

Start:  metro B-Stodůlky, 9:30 - 11:00 (8, 10 km), 8:00 - 10:00 (20 km), 7:00 - 10:00 (40km)

Cíl:  Praha 13, restaurace KD Mlejn, Kovářova 4/1614, 11:30 - 19:00 hod.

Trasy:  pěší 8, 10, 20, 40 km

Startovné:  děti do 15 let 5,- Kč, členové KČT 10,- Kč na základě předplatních kupónů, veřejnost 20,- Kč

V cíli pak na každého čekala razítka měsíce a týdne Prahou turistickou s číslem do skládaček.

Statistika:

Počasí:  slunečno, vítr 2,6 m/s z jihozápadu. Výška, tlak, teplota, rosný bod: 350m, 1016hPa, 10°C, 3°C. Lepší počasí jsme si nemohli přát.

Účast:  zúčastnilo se 414 platících turistů.

8 km    -  87 turistů

10 km    - 191 turistů

20 km    - 108 turistů

40 km    -  28 turistů

Pochod připravila Marta Kravčíková, tel.739147514, kravcikm@centrum.cz

Zápis:

Na letošním pátém ročníku jsme nabídli čtyři trasy. Trasy 8 a 10 km, které patřily do cyklu Prahou turistickou, a delší 20 a 40 km trasy. Všechny startovaly od metra B Stodůlky a vedly do Chab, kde se rozdělily. Ta nejkratší vedla přes Třebenice, kde turisté dvakrát překročili Dalejský potok. Zajímavým místem na trase byla Krteň, kde stojí kostel sv. Jana a Pavla. Ze zajímavých míst na 10 km trase bylo prameniště Prokopského potoka Na Pískách, Přírodní památka U Hájů s vodní nádrží Brouček a opravovaným Dvorem Háje, pěkná místa starých Stodůlek. 20 a 40 km trasa vedly společně přes Sobín a kraj Hostivic, kde se rozdělily. Dvacítka vedla po nové cyklo kolem Peterkova mlýna a dále kousek po Naučné stezce v Řepích, kde za zajímavost stojí bývalý klášter Boromejský - socha sv. Boromejského stojí na nádvoří. Po této nové cyklo se vraceli i naši dálkoplazové, kteří došli do cíle stejnými místy jako dvacítkáři. Ti se odklonili v Hostivicích, odkud šli do Hájku k františkánskému klášteru, dál do Červeného Újezdu, kolem Svárovské památné lípy, přes Ptice, za kterými každého zaujal vodník v životní velikosti. Z rozcestí s další památnou lípou došli do Chýně, pěšinkou mezi rybníky do Břve a z ní po Naučné stezce mezi Hostivickými rybníky a dál po nové cyklo.

Téměř po celou dobu svítilo příjemně sluníčko, tedy turistům. Nám na startu bohužel ne, protože jsme stáli u východu z metra, kde byl nepříjemný průvan, takže jsme se těšili až vyjdeme ven na slunce a ohřejeme se. Asi do půl desáté chodili turisté průběžně, což bylo pro všechny příjemné, ale pak se utvořila fronta a my měli co dělat a turisté museli, bohužel, čekat až na ně přijde řada. Protože nám docházeli popisy na 10 a 20 km trasu, tak Pavel rychle běžel na poštu, dokopírovat je.

V cíli mohli turisté posedět a od 13.30 hod dokonce i při zvuku kytar a zazpívat si, což bylo všemi velmi oceněno. Moc nás potěšilo, že přišli rodiče i s dětmi.

Všem vám moc děkujeme za účast!