6. Britské stopy v Praze

21.05.2019 17:00

akce PRAHOU TURISTICKOU (PJP 15)

Start: Jindřišská - zastávka TRAM, 17.00 - 19.00

Cíl: Malostranská, 18.30 - 21.00

Trasy: pěší, 9, 11

Startovné: Zákazníci PP platí stejné startovné jako členové KČT. Startovné 30 Kč pro veřejnost, členové KČT a zákazníci PP 15 Kč, děti 5 Kč.

V cíli pak na každého čekala razítka měsíce a týdne Prahou turistickou s číslem do skládaček.

Počasí: slunečno, teplo

Účast: 93 lidí

Zápis: Ulicí Jeruzalémská jsme došli k Hl. nádraží, kde na prvním nástupišti je socha N.Wintona, který zachránil děti před 2. sv.v.. Pod kupolí je k této události ještě pomník Rozloučení. Na piliíři viaduktu za ul. U Bulhara je pamětní deska manažera londýnského metra Campbella, kterého zde přepadli a okradli. Na následky zranění zemřel. Nejhezčí úsek vedl Rajskou zahradou na Žižkově, dále přes Riegrovy sady, na jejichž konci je socha Riegra. Další část trasy vedla bohužel přes Václavské náměstí, kde zrovna  probíhala i demonstrace. Za Mostem legií jsme sešli na Kampu a šli po nábřeží, kde stojí socha Harmonie od britského sochaře K.Torpa. Přes Čertovku jsme došli kolem Lennonovy zdi, která je už tak strašně posprejovaná, že se ztrácí původní smysl, ale za ní jsme obdivovali mohutný památný platan, na Velkopřevorské náměstí. V ulici Thunovská jsme pozdravili bustu W.Churchilla u velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Prošli jsme kolem Valdštejnského paláce, kde jsme nahlédli na nádvoří a vyfotili si sochu Valdštejna, na Pětikostelní nám., kde se nám moc líbilo. Na Klárově jsme obdivovali sochu Okřídleného lva od britského sochaře C. Spoffottha na památku československým letcům va Velké Británii. To už nás dělilo pár metrů od cíle pochodu v restauraci na Klárově.

Pochod připravila Veronika ŠKVÁROVÁ, tel.: 604112075, skvarova@volny.cz