3. Pochod kutnohorských havířů

lze plnit Městskou turistickou trasu IVV

Základní údaje:

Start:  Starý Kolín (žst) 7:45 - 10:30, Kutná Hora-město (žst) 8:30 - 11:00

Cíl:  Kutná Hora (rest. U kamenného domu), 12:00 - 18:00 hod.

Trasy:  pěší, varianta severovýchod, St.Kolín (15,21,33), K.Hora (7,17,26) km.

z ČD Starý Kolín

15 km: St.Kolín – Sv.Kateřina – Kačina – Hlízov – Kaňk – Kutná Hora

21 km: St.Kolín – Sv.Kateřina – Kačina – Malín – Kaňk – V.Kuklík – Kutná Hora

33 km: St.Kolín – Sv.Kateřina - Kačina – Jakub – Malín - Kaňk – V.Kuklík - Přítoky – Velký rybník – Kutná Hora

z ČD Kutná Hora město

7 km: Kutná Hora - Sedlec – Kaňk – Kutná Hora

17 km: Kutná Hora - Malín – Kačina – Hlízov – Kaňk – Kutná Hora

26 km: Kutná Hora – Malín – Jakub - Kačina – Hlízov - Kaňk - V.Kuklík – Kutná Hora

Startovné:  děti do 15 let a členové KČT 15,- Kč, ostatní 20,- Kč

V cíli pak na každého čekal Pamětní list, razítko pochodu havířského, razítko celoroční soutěže do sedmikráskového záznamníku a razítko IVV.

Na cestě:  Také letos proběhla Soutěž o nejpočetnější přihlášenou rodinu.

Zápis:

Poslední květnovou neděli se na své trasy opět vydali Kutnohorští havíři. Ze železniční stanice v Kutné Hoře městě již potřetí v řadě, ze zastávky Starý Kolín poprvé. A právě tady došlo k nepříjemné situaci pro účastníky pochodu, kteří dorazili vlakem a 20 minut čekali na pořadatele. Ti, ačkoliv jeli třemi auty, přijeli pozdě. Ještě jednou všem VELKOU OMLUVU!! A příště pojedeme také vlakem ;-)

Kromě 7km trasy ostatní vedly okolo zámku Kačina. Byla zde i "housková" kontrola s dobrým pečivem z pekárny U Macháčků v Poděbradech. Zámeckou oborou, po silnici a v závěru lesní cestou pochodníci vystoupali na vrch KAŇK (353m). Vrch s bohatou historií hlavně havířskou, na jehož vedlejším vrcholu roste stavba nové rozhledny... Na Kaňku byla hlavní kontrola s občerstvením a možností si opéci buřt na ohýnku.

Trasy se poté dělily a scházely do Kutné Hory. Nejdelší 33km směřovala až k Velkému rybníku a údolím Vrchlice se vracela do cíle, který byl i tentokrát na zahrádce restaurace U Kamenného domu. V cíli byla rozdělena tombola a odměněny nejpočetnější rodiny - čekaly na ně rozinkové mazance.

Letošního ročníku se zúčastnilo opět více pochodníků - poprvé přes 100. Mělo na tom svůj podíl i krásné, téměř letní počasí. Snad se podaří pro příští ročník zajistit více pořadatelů z členů oddílu (letos pouze 5 lidí).

zapsal Libor

Statistika:

Počasí:  slunečno, téměř bezvětří, dohlednost přes 10 km, 23°C

Účast:  zúčastnilo se 122 turistů. Ze St.Kolína 47, z nádraží v Kutné Hoře městě 75. Na nejkratší 7km trasu vyšlo 35 turistů,17km šlapalo 21 pochodníků a 22 a 29km se zúčastnilo shodně po 9 turistech. Ze St.Kolína 15km - 13,  21km - 20, 34km – 14 turistů. Přijely i naše známé děti z úvalského turistického oddílu, nejvzdálenější účastník dorazil až z Bruntálu

pochod připravil  Libor Pfeifer, tel.272937203, 733166241, libor.turista@centrum.cz